Home page Rowing Hub

2024 U23 & U21 Final Trialist Announcement

  • 17 Feb 24

This is the final U23 and U21 trialist list.

The following athletes are invited to attend the 2024 U23 and U21 trials at Lake Karāpiro from 19 – 23 February (will need to arrive in the PM of 18 February).

There is no cost to attend the trial, flights will be arranged for South Island/Lower North Island athletes if required.

**The newly added athletes are asked to confirm their acceptance of the trial via email to Maxine Hughes (Maxine@rowingnz.kiwi) no later than Saturday 17 February 2024 9pm.

U23 Women

Charlotte Darry, Avon Rowing Club

**Erin Tickelpenny, Waikato Rowing Club

Hannah Matehaere, Avon Rowing Club

**Isobel Watson, Waikato Rowing Club

Jane Schellekens, Avon Rowing Club

**Madeleine Parker, Waikato Rowing Club

**Manaia Butler, Avon Rowing Club

Phoebe Collier, Avon Rowing Club

U23 Men

Angus Kenny, Dunstan Arm Rowing Club

**Ben Olifiers, Waikato Rowing Club

Callum Tutbury, Waikato Rowing Club

Cody Johnson, Avon Rowing Club

Evan Williams, Waikato Rowing Club

**Finn Hamill, Waikato Rowing Club

Jack Pearson, Dunstan Arm Rowing Club

Josh Vodanovich, Waikato Rowing Club

Oliver Welch, Avon Rowing Club

Oscar Ruston, Waikato Rowing Club

**Ryan Gass, Auckland Rowing Club

**Sebastian Fulton, Waikato Rowing Club

U21 Women

Annabelle Knowles, North Shore Rowing Club

Charlize Tutbury, Waikato Rowing Club

Elsie Talbot, Dunstan Arm Rowing Club

Emma Flanagan, Wairau Rowing Club

Freddy Todhunter, Dunstan Arm Rowing Club

Harriet Thompson, North End Rowing Club

Jenna-Lee Markgraaff, Waikato Rowing Club

Jessica Tavendale, Avon Rowing Club

Madison Neale, Clifton Rowing Club

**Mila Graham, Aramoho-Whanganui Rowing Club

Messina Su’a, Aramoho-Whanganui Rowing Club

Sasha Robinson, Mercer Rowing Club

Sofia Greenhalgh, Waikato Rowing Club

U21 Men

Adam Wilson, Waikato Rowing Club

Alex Fletcher, Cure Boating Club

**Alex Logan, North Shore Rowing Club

**Ashley-James Fitzgerald, Wairau Rowing Club

Fynn Allison, Wairau Rowing Club

Jack Clark, Hamilton Rowing Club

Jack Henry, Waikato Rowing Club

James Hollard, Tauranga Rowing Club

Justin Smyth, Hamilton Rowing Club

Liam Collins, Wairau Rowing Club

Luke Berquist, Whakatane Rowing Club

Luke Brock, Clifton Rowing Club

Tadhg Farac, North Shore Rowing Club

Ted Mayne, Avon Rowing Club

William Mackintosh, Cure Boating Club

U21 Coxswains

Alice Mackintosh, Waikato Rowing Club

Annabelle Scott, Cure Boating Club

**Bradley Kingma, Waikato Rowing Club